بلاگراهنمای خریدراهنمای خرید میز تلویزیون

شاید با خود بگویید برای خرید یک میز تنها مدل و رنگ آن مهم است اما اینگونه نیست و مواردی فراتر از این‌ها وجود دارد. مواردی دیگر مثل این که چقدر به فضا برای تجهیزات صوتی و تصویری خود نیاز دارید، کابل‌ها چگونه مدیریت و مرتب می‌شوند، اندازه میز تلویزیون چقدر باشد و موارد مشابه دیگر. تجربه لذت‌بخش سینمای خانگی به این خرید بستگی دارد.میز تلویزیون علاوه بر زیبایی و دکور یک پشتیبان امن برای تلویزیون شماست. اینجاست که راهنمای خرید میز تلویزیون به کمک شما خواهد آمد. با ما همراه باشید.

راهنمای خرید میز تلویزیون

میز تلویزیون یک وسیله چندکاره است. علاوه بر اینکه محل مناسبی برای نمایش تلویزیون فراهم می‌کند، به شما کمک می‌کند تا با استفاده از فضاهای ذخیره‌سازی آن، دستگاه پخش دی‌وی‌دی یا بلوری، کنسول بازی یا گیرنده دیجیتال خود را نیز سازماندهی کنید. حتی بعضی از آن‌ها به قدری بزرگ هستند که قفسه‌هایی برای قرار دادن کتاب‌ها، دی‌وی‌دی‌ها، وسایل تزیینی و غیره در اختیار شما قرار می‌دهند. بنابراین استفاده از یک راهنمای خرید میز تلویزیون می‌تواند، شما را به سمت تصمیم‌گیری دقیق و درست هدایت کند.

از کجا شروع کنیم؟

اول باید مشخص کنید چه تجهیزاتی قرار است روی میز شما قرار بگیرد. ممکن است یک گیرنده A/V، پخش‌کننده بلوری، ساندبار، گیرنده دیجیتال، بافر و غیره داشته باشید که باید در زیر تلویزیون ذخیره شوند. یادتان باشد اگر فضای کافی برای گردش هوا وجود نداشته باشد، ممکن است تجهیزات بیش از حد گرم شوند، بنابراین مطمئن شوید که فضای کافی برای جا دادن همه دستگاه‌ها وجود دارد و در عین حال گردش هوا نیز به آسانی انجام می‌شود.

یکی از نکاتی که اغلب در راهنمای خرید میز تلویزیون فراموش می‌شود، بهم‌ریختگی سیم‌هاست. باید دقت کنید که میز انتخابی فضای کافی یا محلی برای عبور سیم‌ها را داشته باشد. برای مرتب نگه داشتن سیم‌ها می‌توانید از بست‌ها یا تجهیزاتی که برای اینکار ساخته شده‌اند استفاده کنید.

تلویزیون شما چقدر بزرگ است؟

نوع میز تلویزیونی که انتخاب می‌کنید تا حد زیادی به نوع تلویزیونی که برای آن می‌خرید بستگی دارد. میز تلویزیون را جداگانه بخرید و نه همزمان با خرید تلویزیون یا دستگاه پخش دی‌وی‌دی. میزی را انتخاب کنید که بزرگتر از تلویزیون شما باشد. خرید میز کوچکتر به این معنی است که احتمال آسیب دیدن تلویزیون بیشتر می‌شود.

همچنین بهتر است که آن را بزرگتر انتخاب کنید، زیرا می‌توانید از فضایی اضافی برای ذخیره دی‌وی‌دی‌ها یا قرار دادن وسایل تزیینی بهره ببرید. همچنین مطمئن شوید که عمق قفسه میز تلویزیون به اندازه کافی گسترده است تا تلویزیون و سایر تجهیزات صوتی و تصویری شما را به راحتی در خود جای دهد.

اتاق شما چقدر بزرگ است؟

اندازه اتاق نیز در انتخاب میز تلویزیون مناسب نقش دارد. به طور طبیعی، اگر فضا کوچک است، می‌توانید به گزینه‌هایی مانند میز تلویزیون گوشه‌ای یا میز تلویزیون دیواری یا شناور فکر کنید. هر دوی این سبک‌ها فضای کف را آزاد نگه می‌دارند و می‌توانند بهتر از یک میز تلویزیون سنتی کارایی داشته باشند.

چگونه اندازه میز تلویزیون را محاسبه کنم؟

همانطور که می‌دانید اندازه تلویزیون، قطر صفحه نمایش آن را نشان می‌دهد. بنابراین بر این اساس نمی‌توان به درستی اندازه میز تلویزیون مناسب را محاسبه کرد. باید خودتان دست بکار شوید و اندازه میزی که برای شما مطلوب است را بدست آورید که البته کار پیچیده‌ای نیست. در این بخش از راهنمای خرید میز تلویزیون به چگونگی محاسبه اندازه مناسب آن می‌پردازیم.

گام اول راهنمای خرید میز تلویزیون: پهنای واقعی تلویزیون خود را پیدا کنید

یافتن بهترین سایز میز تلویزیون به عرض تلویزیون شما بستگی دارد. برای انجام این کار، از یک متر برای اندازه‌گیری عرض کامل تلویزیون خود استفاده کنید. فاصله بین لبه بیرونی سمت چپ تا لبه بیرونی سمت راست را اندازه بزنید و در جایی یادداشت کنید. به یاد داشته باشید که یافتن میز مناسب برای تلویزیون فقط جنبه زیبایی ندارد. بلکه قرار دادن یک تلویزیون بزرگ روی میزی که اندازه آن یا کوچکتر از قاب تلویزیون است می‌تواند، ایمنی تلویزیون را به خطر بیندازد.

گام دوم راهنمای خرید میز تلویزیون: ارتفاع میز تلویزیون را محاسبه کنید

یک قانون کلی برای آن وجود دارد. مرکز صفحه تلویزیون باید در سطح چشم یا درست زیر آن قرار گیرد. اطمینان از اینکه تلویزیون شما در یک موقعیت راحت قرار دارد، مستلزم چند اندازه‌گیری محاسبه ریاضی ساده است. فاصله زمین تا میانگین دید بینندگان تلویزیون خانه خود را در حالت نشسته روی مبل اندازه بگیرید و نصف ارتفاع تلویزیون را از آن کم کنید. عدد بدست آمده، ارتفاع مناسب برای میز تلویزیون را نشان می‌دهد.

گام سومراهنمای خرید میز تلویزیون: عرض میز تلویزیون را محاسبه کنید

از آنجایی‌که تلویزیون‌ها به صورت مورب اندازه‌گیری می‌شوند، هنگام انتخاب میز، عرض تلویزیون خود را درنظر بگیرید. توصیه می‌کنیم میز تلویزیونی را انتخاب کنید که حداقل چند اینچ از تلویزیون شما عریض‌تر باشد.

انواع میز تلویزیون از نظر اندازه

ما آن‌ها را به سه گروه اصلی تقسیم کرده‌ایم: میز تلویزیون بزرگ، متوسط و کوچک.

راهنمای خرید میز تلویزیون بزرگ

دارای کشوهای داخلی شیک و قفسه‌ها و محفظه‌های مختلف هستند، این میز تلویزیون‌ها سبک خیره‌کننده‌ای دارند و سیم‌ها را به خوبی پنهان می‌کنند. عرض رایج آن‌ها ۷۴، ۷۶ و ۸۵ اینچ است و مناسب اتاق نشیمن هستند.

راهنمای خرید میز تلویزیون متوسط

این میزهای تلویزیون، میزان مناسبی از سطح و فضای ذخیره‌سازی کافی ارائه می‌دهند. پهنای رایج آن‌ها ۶۴ و ۷۰اینچ است و مناسب اتاق نشیمن و اتاق خواب هستند.

میز تلویزیون کوچک

آن‌ها دارای تکیه‌گاه محکم، سبک شیک و طراحی جمع‌وجور هستند که باعث می‌شود بدون اشغال فضای اضافی، محل مناسبی برای قرار دادن تلویزیون باشند. اندازه رایج آن‌ها ۴۲،۵۴ و ۶۰ اینچ است و مناسب اتاق خواب هستند.

چه نوع میز تلویزیونی را انتخاب کنم؟

تلویزیون در بسیاری از خانه‌ها نقطه کانونی اتاق نشیمن یا اتاق سرگرمی محسوب می‌شود، بنابراین لازم است آن را روی یک مبلمان مناسب قرار دهید. میزهای تلویزیون در طیف گسترده‌ای از سبک‌ها عرضه می‌شوند که می‌توانند فضای ذخیره‌سازی بیشتری ارائه دهند و دسترسی به تلویزیون را راحت‌تر کنند. به طور حتم نوع میز تلویزیونی که انتخاب می‌کنید، باید بر اساس نیاز شما باشد. در این بخش از راهنمای خرید میز تلویزیون با انواع آن آشنا می‌شوید.

میز تلویزیون قفسه بسته

میزهای تلویزیون با قفسه‌های بسته، اغلب به شکل میز کنسول هستند، جایی که تلویزیون در بالا قرار می‌گیرد و قفسه‌های مخفی در زیر، فضای ذخیره‌سازی زیادی فراهم می‌کنند. مزیت داشتن این نوع قفسه‌های مخفی که معمولاً با یک در کشویی یا یک در لولایی به سبک کابینت پوشانده می‌شوند، این است که هرگونه بهم‌ریختگی را از دید دور نگه می‌دارند تا اتاق نشیمن شما ظاهری مرتب و شیک داشته باشد. همچنین درها از نفوذ گرد و غبار به وسایل ذخیره شده در قفسه‌ها جلوگیری می‌کنند و آن‌ها را تمیز نگه می‌دارند.

با این حال، اگر یک گیرنده دیجیتال یا یک کنسول بازی دارید که برای ارتباط و تنظیم، نیاز به کنترل از راه دور دارد، این درها ممکن است از کارکرد مناسب آن جلوگیری کنند و در نهایت مجبور شوید درها را باز نگه دارید و میز تلویزیون را به طرح قفسه باز تبدیل کنید. بنابراین اگر می‌خواهید شلوغی‌های اتاق نشیمن خود را پنهان کنید، انتخاب مناسب این است که میز تلویزیونی را انتخاب کنید که یک یا دو قفسه باز داشته باشد و فضای ذخیره‌سازی باقیمانده با درها پوشانده شوند.

میز تلویزیون قفسه باز

یکی از رایج‌ترین طرح‌ها میزهای قفسه باز هستند. آن‌ها یک مبلمان کاملاً ساده هستند که شکل یک قفسه کتاب کم‌ارتفاع را به خود می‌گیرند. دو یا سه قفسه در زیر سطح بالایی که تلویزیون روی آن قرار می‌گیرد، وجود دارد. همچنین ممکن است شامل یک براکت برای اتصال تلویزیون باشد. این نوع میزهای تلویزیون در صورتی‌که تمیز و مرتب باشند، بدون اینکه وسایل زیادی در قفسه‌ها چیده شود، عالی به نظر می‌رسند.

آن‌ها در اتاق‌های کوچک کارایی خوبی دارند زیرا یک مبلمان باز هستند که خط دید را تا پشت قفسه‌ها گسترش می‌دهند و توهم فضای بیشتری را ایجاد می‌کنند. میز تلویزیون قفسه باز برای افرادی که باید به طور مرتب در قفسه‌ها به تجهیزات صوتی و تصویری و کنسول بازی خود دسترسی داشته باشند ایده‌آل است. آن‌ها گرد و غبار بیشتری را به خود جذب می‌کند و باید به طور مرتب همراه با وسایل ذخیره شده در آن تمیز شود.

میز تلویزیون کابینتی

میز تلویزیون کابینتی با توجه به محل نصب درهای کابینت، در دو نوع مختلف عرضه می‌شود. یک نوع دارای فضای ذخیره‌سازی در نیمه پایینی است که توسط درهای کابینت محصور شده است و یک قسمت باز در نیمه بالایی که تلویزیون قرار می‌گیرد وجود دارد.

نوع دیگر دارای کابینت‌ها یا کشوهایی در نیمه پایینی و یک کابینت بزرگ در نیمه بالایی است که در صورت بسته شدن، تلویزیون را پنهان می‌کند. هر دوی این گزینه‌ها برای ذخیره‌سازی عالی هستند، زیرا فضای زیادی را برای نگهداری وسایلی که نمی‌خواهید در معرض دید باشند، ارائه می‌دهند. نوع دوم میز تلویزیون کابینتی که تلویزیون را پشت درهای لولایی قرار می‌دهد، برای اتاق‌های رسمی مناسب است.

می‌توانید در کابینت را ببندید و هیچ کس وسوسه نمی‌شود که تلویزیون را روشن کند و مهمانان حتی ممکن است متوجه نباشند که چه چیزی در داخل مبلمان وجود دارد. همچنین این نوع میز تلویزیون از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می‌کند تا نیازی به تمیز کردن مکرر نباشد.

نقطه ضعف میز تلویزیون کابینتی این است که حجیم است و فقط برای اتاق‌های بزرگ مناسب است. آن‌ها می‌توانند دست و پا گیر باشند، بنابراین با سبک‌های داخلی مینیمالیستی سازگاری ندارند.

میز تلویزیون دکوری

دکور بخش مهمی از مبلمان خانه است که معمولاً دارای قفسه‌ها، کابینت‌ها یا کشوهایی در نیمه پایینی آن و فضای مرکزی برای تلویزیون است که توسط قفسه‌های اضافی در کنار و بالای سر آن احاطه می‌شود. این نوع میز تلویزیون می‌تواند فضای ذخیره‌سازی زیادی را ارائه دهد و حتی به عنوان قفسه کتاب یا فضایی برای نگهداری بازی‌های رومیزی خانوادگی استفاده شود.

یک میز تلویزیون دکوری معمولاً از چوب ساخته می‌شود، اما می‌توان آن را طوری طراحی کرد که مدرن یا سنتی به‌نظر برسد. برای این میز تلویزیون به یک دیوار بزرگ نیاز دارید، جایی‌که نقطه کانونی اتاق باشد. اگر اتاق نشیمن شما فاقد یک نقطه کانونی مانند مثل شومینه است، میز تلویزیون دکوری توجهات را به خود جلب می‌کند.

میز تلویزیون شناور

میز تلویزیون شناور پایه ندارد و به دیوار پیچ می‌شود تا این احساس را ایجاد کند که شناور است. این نوع میزهای تلویزیون مدرن و شیک به نظر می‌رسند و کاملاً با سبک داخلی مینیمالیستی، هماهنگ و سازگار هستند. میز تلویزیون شناور برای اتاق‌های کوچک مناسب است، زیرا فضای کف را آزاد می‌کند و اتاق را شلوغ نشان نمی‌دهد.

برای داشتن یک میز تلویزیون شناور، باید مطمئن شوید که دیواری که قرار است میز تلویزیون روی آن نصب شود، استحکام کافی را دارد تا بر اثر وزن تلویزیون فرو نریزد. میزهای تلویزیون شناور معمولاً کوچک هستند، زیرا اگر بزرگ باشند، فشار زیادی به دیوار وارد می‌کنند. به همین دلیل مقدار کمی فضای ذخیره‌سازی برای وسایل ضروری دارند.

میز تلویزیون چرخشی

میز تلویزیون چرخشی دارای یک پایه چرخان است تا قسمت اصلی میز را بتوان از یک طرف به طرف دیگر چرخاند. بنابراین این امکان را دارید که موقعیت تلویزیون را طوری تنظیم کنید که بسته به موقعیت مکانی خود در اتاقی که در آن نشسته‌اید بهترین دید را داشته باشید. همچنین این میز می‌تواند تلویزیون را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارد. در بخش بعد از راهنمای خرید میز تلویزیون به سراغ بزرگترین میز تلویزیون می‌رویم.

میز تلویزیون مرکز سرگرمی (Entertainment Center)

مرکز سرگرمی بزرگترین نوع میز تلویزیون است که می‌تواند یک دیوار کامل را از کف تا سقف اشغال کند. معمولاً فضایی در وسط دارد که تلویزیون در آن قرار می‌گیرد و بقیه آن از قفسه، کابینت و کشو تشکیل می‌شود. همچنین ممکن است مکان‌هایی برای قرار گرفتن بلندگوها و سایر تجهیزات رسانه‌ای مانند کنسول‌های بازی یا دستگاه‌های پخش موسیقی داشته باشد. این میز تلویزیون جزو گران‌ترین انواع میزهای تلویزیون است، اما می‌تواند بسیار مفید باشد و چشم‌انداز زیبایی در اتاق ایجاد کند.

اگر خانواده‌ای دارید که عاشق سرگرمی‌های رسانه‌ای هستند، ممکن است انتخاب یک میز تلویزیون مرکز سرگرمی، حرکتی هوشمندانه باشد. آن‌ها معمولا به صورت مسطح بسته‌بندی می‌شوند و باید در محل مونتاژ شوند، زیرا برای عبور از درها بسیار بزرگ هستند.

میز تلویزیون گوشه‌ای

یک میز تلویزیون گوشه‌ای به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند به راحتی در گوشه اتاق بنشیند، به جای اینکه جلوی یک دیوار صاف باشد. اگر می‌خواهید تلویزیون شما در گوشه‌ای قرار گیرد، انتخاب این نوع میز تلویزیون یک راه عالی برای بهینه‌سازی فضا است.

با یک میز تلویزیون گوشه‌ای و داشتن یک فضای ذخیره‌سازی در زیر تلویزیون، می‌توانید از تمام فضای موجود استفاده کنید. آن‌ها زمانی‌که مکان خاصی برای تلویزیون خود در نظر داشته باشید، کارایی خوبی دارند، اما اگر به خانه دیگری نقل مکان کنید یا مبلمان اتاق نشیمن خود را جابجا کنید، ممکن است متوجه شوید که میز تلویزیون گوشه‌ای چندان متنوع نیست و همیشه باید در گوشه‌ای از اتاق قرار گیرد.

چه جنسی از میز تلویزیون را انتخاب کنم؟

برای انتخاب جنس متریال میز تلویزیون، عوامل زیادی تعیین‌کننده هستند. از سبک دکوراسیون خانه گرفته تا بودجه‌ای که برای آن درنظر گرفته‌اید. در این بخش از راهنمای خرید میز تلویزیون با جنس‌های مختلف آن آشنا می‌شوید.

راهنمای خرید میز تلویزیون چوبی

چوب یک ماده همه کاره است، زیرا می‌توانید آن را در رنگ‌ها، پوشش‌ها و سبک‌های زیادی تهیه کنید. ممکن است یک میز تلویزیون چوبی سفید و یا یک میز تلویزیون سنتی از چوب تیره بخواهید. در هر صورت، با خرید یک میز تلویزیون چوبی می‌توانید مطمئن باشید که محکم است و به این راحتی شکسته نمی‌شود. البته میزهای تلویزیونی که از چوب ساخته می‌شوند، قیمت بالاتری دارند.

راهنمای خرید میز تلویزیون شیشه‌ای

میزهای تلویزیون شیشه‌ای به طور کامل از شیشه ساخته نمی‌شوند، اما در عوض قفسه‌های شیشه‌ای آن‌ها روی قاب‌های فلزی یا چوبی سوار شده است. شیشه در دکوراسیون مدرن یا در یک فضای کوچک عملکرد خوبی دارد. زیرا شفاف است و با مسدود نکردن خطوط دید، کمک می‌کند که اتاق بزرگتر به نظر برسد. اشکال شیشه این است که امکان شکستن آن وجود دارد، بنابراین بهتر است در خانه‌هایی که کودکان کوچک در آن زندگی می‌کنند، از خرید آن اجتناب شود.

راهنمای خرید میز تلویزیون فلزی

میزهای تلویزیون فلزی، قوی و بادوام هستند. آن‌ها در مقایسه با چوب که حال و هوای طبیعی‌تری ایجاد می‌کند، ظاهر خشن‌تری دارند. میزهای تلویزیون فلزی به ویژه در دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی، خیلی خوب جواب می‌دهند و می‌توان آن‌ها را مطابق با دکوراسیون رنگ‌آمیزی کرد.

راهنمای خرید میز تلویزیون با چوب‌های مهندسی شده

چوب‌های مهندسی شده، مانند تخته سه لا، ام‌دی‌اف و نئوپان، گزینه‌هایی هستند که از محصولات چوبی بازیافتی تولید شده‌اند. این مواد بازیافتی به الیاف چوبی تجزیه شده و سپس با استفاده از گرما و فشار به هم چسبانده می‌شوند تا پانل‌هایی ایجاد شود. میز تلویزیون ساخته شده از ام‌دی‌اف مقرون‌بصرفه‌تر از میزی است که از چوب اصل ساخته شده باشد.

چه سبکی از میز تلویزیون را انتخاب کنم؟

روزگاری که یک میز تلویزیون سیاه و سفید بزرگ و بدقواره داشتید گذشته است! میزهای تلویزیون در حال حاضر به هر سبکی که تصور کنید در دسترس هستند. در این بخش از راهنمای خرید میز تلویزیون به معرفی سبک‌های مختلف آن می‌پردازیم.

میز تلویزیون مینیمالیستی

میزهای تلویزیون مینیمالیستی معمولاً در مقایسه با سبک‌های سنتی‌تر، فضای ذخیره‌سازی کمتری دارند. آن‌ها به راحتی با دکوراسیون داخلی مینیمالیستی ترکیب می‌شوند و جذاب‌تر به نظر می‌رسند. میزهای تلویزیون مینیمالیستی را می‌توان از هر ماده‌ای ساخت. آن‌ها از نظر زیبایی‌شناسی بسیار ساده و بی‌دردسر هستند.

راهنمای خرید میز تلویزیون روستیک

میزهای تلویزیون روستیک از چوب ساخته می‌شوند و نمای خارق‌العاده‌ای دارند. اغلب مبلمان‌های چوبی روستیک دارای اتصالات یا سخت‌افزاری هستند که از بیرون قابل مشاهده است، زیرا این سبک به خاطر تاثیر آن‌ بر جذابیت بصری تعریف می‌شود.

راهنمای خرید میز تلویزیون سنتی

میزهای تلویزیون به سبک سنتی، معمولاً از چوب ساخته می‌شوند و ممکن است حکاکی‌های تزئینی داشته باشند یا با یک رنگ براق پوشش داده شوند. بلوط یک چوب محبوب برای میز تلویزیون‌های سنتی است. همچنین از چوب‌های تیره‌تر مانند چوب ماهون نیز برای ساخت این سبک میز تلویزیون استفاده می‌شود. میزهای تلویزیون سنتی متناسب با طیف وسیعی از سبک‌های دکوراسیون داخلی هستند و طول عمر بالایی دارند، زیرا همیشه جذابیت کلاسیکی خود را حفظ می‌کنند و هرگز از مد نمی‌افتد.

میز تلویزیون مدرن

میز تلویزیون مدرن دارای خطوط مشخص به عنوان بخش اصلی طراحی خود هستند و می‌تواند از فلز، چوب یا شیشه ساخته شود. مدل‌های مختلفی از آن را در فروشگاه‌های بزرگ می‌توان پیدا کرد و با قیمت مناسب خرید. بسیاری از میز تلویزیون‌های مدرن از چوب‌های مهندسی شده مثل ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند تا ظاهری شیک و قیمتی مقرون‌بصرفه داشته باشند.

راهنمای خرید میز تلویزیون صنعتی

در چند سال اخیر سبک صنعتی در طراحی داخلی بسیار محبوب شده است. تمرکز آن بر مواد خامی است که ظاهری بدون پوشش دارند و به فضا حس یک کارخانه قدیمی را می‌دهد. میزهای تلویزیون صنعتی می‌توانند دارای قاب‌های فلزی با قفسه‌های بدون پوشش ساخته شده از تخته داربست یا چوب خام باشند. همچنین می‌توانید انواعی از آن را پیدا کنید که ظاهری شبیه چوب بازیافتی دارند، اما در واقع یک مبلمان جدید برای خانه هستند که به تعداد انبوه تولید می‌شوند.

در راهنمای خرید میز تلویزیون تلاش کردیم تا نکات مهمی که برای انتخاب یک میز تلویزیون مناسب باید درنظر داشته باشید را بیان کنیم. ما ساعاتی را در شبانه‌روز جلوی تلویزیون می‌گذرانیم، بنابراین مهم است که میز تلویزیون نمایی زیبا داشته باشد و از تلویزیون و دیگر تجهیزات صوتی و تصویری پشتیبانی کند. توصیه می‌کنیم این راهنما را با دقت مطالعه کنید و با توجه به نیاز و بودجه خود بهترین میز تلویزیون را خریداری کنید.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *